16.07.2016

Členové AČPM rostou: v roce 2015 zprostředkovali pojistné za více než 21 miliard Kč

 

Praha 12. července 2016 – Objem pojistného, které pro své klienty loni zprostředkovaly makléřské firmy sdružené v Asociaci českých pojišťovacích makléřů (AČPM), stoupl na téměř 21,3 miliardy korun, což oproti roku 2014 znamená nárůst o plných 5 procent. Rozhodující část – 89% z celkového objemu obchodů tvořilo neživotní pojištění, které je tradičně doménou pojišťovacích makléřů.

 

 

Asociace českých pojišťovacích makléřů sdružuje jak velké společnosti se zprostředkovaným pojistným přesahujícím miliardu korun, tak i menší makléřské firmy (seznam členů viz níže, případně na www.acpm.cz ). O postupující koncentraci trhu (akvizice, slučování firem, rozšiřování sítí) svědčí fakt, že na prvních deset největších členů AČPM připadá 73% celkového zprostředkovaného pojistného za rok 2015.

 

Pokud jde o spolupráci s pojišťovnami, naprostou většinu pojistného v novém obchodu (podle metodiky ČNB) – přes 90% - zprostředkovali členové AČPM v roce 2015 u domácích pojišťoven, z nichž nejsilnějšími partnery jsou Kooperativa, Česká podnikatelská pojišťovna, ČP, Allianz, Generali, ČSOB pojišťovna, Uniqa či AIG. Celkem členové Asociace sjednávali v roce 2015 pro své klienty pojištění u 102 domácích a zahraničních pojišťoven. Tato diverzifikace svědčí o tom, že členové AČPM umísťují své obchody s hlubokou znalostí nabídky pojistných produktů na trhu, což je z pohledu klientů velmi vítané.

 

V roce 2015 tak členové AČPM zprostředkovali na 449 tisíc pojistných smluv,poskytovali práci 4 798 osobám a působili v 745 kancelářích v ČR a ve 12 zahraničních zastoupeních.

 

Za pozitivní bilancí AČPM stojí především zvýšená kvalita služeb poskytovaných členy AČPM, kteří pro své klienty zajišťují nejen komplexní identifikaci rizik a nezávislý návrh jejich pojistného krytí, včetně výběru nejvhodnějšího pojistitele, ale také odbornou podporu při správě pojistky a vypořádávání případných pojistných škod. V této souvislosti je třeba zdůraznit, že pojišťovací makléř pracuje vždy na straně svého klienta, se kterým uzavírá smlouvu o odborné činnosti (na rozdíl od agenta, což je obchodní zástupce pojišťovny).

 

* * *

Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM) byla založena v roce 1994 z iniciativy českých kanceláří mezinárodních makléřských firem. Cílem AČPM je podpora profesních zájmů a zvyšování profesionální i společenské prestiže povolání pojišťovacího makléře. Asociace se podílí na tvorbě zákonů, prosazuje profesní etiku, stará se o vzdělávání makléřů a navazuje mezinárodní kontakty. Od r. 1998 je členem Evropské federace pojišťovacích zprostředkovatelů (BIPAR) se sídlem v Bruselu. V současné době AČPM sdružuje 73 členů, ovšem prostřednictvím spolupracujících pojišťovacích zprostředkovatelů reprezentuje úctyhodných 3 500 subjektů. Výkony členů AČPM pak podle kvalifikovaného odhadu představují zhruba 3/4 makléřského trhu v České republice.

AČPM je rovněž vyhlašovatelem a organizátorem prestižní odborné ankety pojišťovacích makléřů Pojišťovna roku (od r. 2000 - bližší informace na www.pojistovnaroku.cz ).

 

 

Malý průvodce profesí pojišťovacího makléře:

· vyšší kategorie zprostředkovatelů pojištění

· má vyšší odbornost (zkoušku)

· vždy pracuje jako zástupce klienta

· uzavírá s klientem smlouvu o odborné činnosti

· věnuje se především pojištění firem a podnikatelů

· poskytuje poradenství v řízení rizik a konstrukci pojistné ochrany

· jménem klienta oslovuje pojišťovny se žádostí o nabídku (výběrové řízení)

· odborně vyjednává za klienta s pojišťovnou o cenách a podmínkách

· na straně klienta spolupracuje při likvidaci pojistných událostí

· má vyšší odpovědnost za své profesionální rady než agent

 

 

Členové AČPM:

* ACTUS Praha * ADORES centrum pojištění * AR CREDIT * ASPEKTUM *

* A-Z Risk Service * Broker Team * BUCKLEY ASSOCIATES * C. E. B. * CIC plus *

* CREDIT PLUS * CZECH INSURANCE AGENCY * Čásenský & Hlavatý *

* ČSOB Leasing pojišťovací makléř * DAKARA * D.K.A. * EUROLA * EUVIN *

* EXPERTING * EZ INVEST * GrECo JLT Czech Republic * HONORIS FINANCE *

* IBS-GROUP * IKEP * IMG * INIS * INSIA * International Insurance Brokers * INVERMA * * I. P. trust * ITEAD * JB Group * K+K Broker * Lautier & Partners * LIMMIT *

* MACONT GROUP * MAI INSURANCE BROKERS *

* Makléřská pojišťovací společnost PBT * MAPOR * MF Turnov *

* Mgr. Krist Zdeněk a dcera * MONDE FINANCE * Moraviatel * MPS *

* Němec & partners * NPS Group * OK GROUP *

* Optimum centrum pojištění * OPTIMUS BROKERS * PAB * PANTHER's *

* PETRISK INTERNATIONAL * Petřík Brokers * Pojišťovací makléřství INPOL *

* Pojišťovací servis M+M * PROFI BONUS * PRVNÍ MORAVSKÁ SPOLEČNOST *

* RENOMIA * RESPECT * RESPECT BRNO * RESPECT OSTRAVA * SATUM CZECH *

* Seintillo * SMS finanční poradenství * SP makléřská společnost * S SERVIS *

* STEINER & MAKOVEC * TRINCO * UniCredit pojišťovací makléřská společnost *

* Ústecká Makléřská Společnost * VIKTORIA PARDUBICE * VPV Bohemia *

* WI-ASS ČR * ZFP Makléř *

 

 

 

Kontakt pro média:

Zdeňka Indruchová, výkonná ředitelkaAČPM

tel.:603 200 088

e-mail: zdenka.indruchova@acpm.cz

www.acpm.cz